Turnaj reprezentace U15 v Praze s píseckou stopou

22. 8. 20240
17. 8. 2024 Jan Furiš a Roman Roškot na turnaji reprezentací U15

V sobotu 17. 8. 2024 proběhl v pražské SPM aréně mezinárodní přátelský turnaj reprezentací do 15 let. Do Česka přijel výběr Švýcarů, kteří si akci pochvalovali. Herně se nejvíce dařilo týmu Česko Blue, jenž vyhrál oba své zápasy. Jeho součástí byli i hráči píseckého švantláku, Roman Roškot a Jan Furiš.

Ve velkém vedru, které v Praze panovalo, odehrál v rámci přípravy obě utkání obránce starších žáků Roman Roškot. V utkání proti Česku Red vstřelil i svůj první reprezentační gól.

Utkání proti Švýcarsku odchytal i náš gólman Jan Furiš, který v 35. minutě vystřídal pro vyčerpání za stavu 11:3 pro Čechy. U posledního českého gólu navíc zaznamenal díky rychlé rozehrávkou asistenci. Stejně tak přidal asistenci týmový kolega Roman Roškot. Oba se zasloužili o konečném vítězství nad týmem Švýcarska, jakožto celém miniturnaji.

Předseda HC ŠD Písek Lukáš Furiš:

Jsme pyšní na skvělou reprezentaci klubu a města na mezinárodní úrovni a přejeme další úspěšné starty za reprezentaci ČR.

Výsledky turnaje

Švýcarsko – Česko Red 1:6 (0:2, 1:2, 0:2)

Branky a nahrávky: 26. Reusser (Flüeler) – 4. Šimic (Solař), 11. Kohoutek (Martinec), 21. Urbánek (Martinec), 26. Urban (Machaň), 31. Šimic (Jánský Já., Kohoutek), 43. Malý (Pohorský)

Česko Red – Česko Blue 1:5 (1:2, 0:2, 0:1)